Náš príbeh

 

Sme unikátni v tom, že naše produkty fungujú na báze nanotechnológie a vďaka nanočasticiam riešime problémy priamo tam, kde vznikajú. 

 

Krátko o nás

Snažíme sa podporiť myšlienku, že má zmysel starať sa o svoje obľúbené a užitočné veci. A to od oblečenia, elektroniky, bicykla, cez zbrane až po automobil a motorku. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli vyrábať impregnácie, autokozmetiku a antikorózne a izolačné spreje, ktoré sa postarajú o perfektný vzhľad, dlhodobú funkčnosť a životnosť. Naše produkty nájdete pod značkami: NANOPROTECH, INPRODUCTS a GNP.

 

o-nas_rozdelovac_3-(1)_optimized

nano_094

2010

Prvá myšlienka prichádza od otca nášho majiteľa Aleša. Nanotechnológia  je v roku 2010 pri spotrebiteľských produktoch na vzostupe. V zahraničí sa objavujú prvé zmienky o technických mazivách, ktoré sú obohatené o prímes nanočastíc. Nanotechnológie predstavujú budúcnosť s obrovským potenciálom. Aleš a jeho otec sa púšťajú do hľadania dodávateľa vhodného oleja a výrobcu nanočastíc. Vývoj a testovanie ideálnej zmesi pre nové produkty trvá tri roky. 

2013

Predstavujeme značku NANOPROTECH a v rámci nej rad produktov, ktorým vďačíme za naše meno. Patria sem špeciálne mazivá, antikorózne a elektroizolačné spreje pre cyklistov, motoristov, strelcov alebo domácich majstrov. Tieto spreje sa postupne stávajú nenahraditeľnými predovšetkým pre priemyselné a poľnohospodárske podniky, sektory ozbrojených zložiek, ale aj pre koncových zákazníkov.

 

o-nas_rozdelovac_2_optimized

Postupné krôčiky k úspechu

Najťažšie nie je vyvinúť nové inovatívne produkty, ale presvedčiť prvých obchodných partnerov o výhodách a výnimočnosti výrobkov. Úplne prvým obchodným partnerom je malý obchod so štvorkolkami, ktorý si od Aleša kupuje štyri spreje. Spúšťame web www.nanoprotech.cz. Veci sa začínajú pohybovať aj vďaka nášmu prvému kolegovi Markovi, ktorý má na starosti časť obchodu.

2014

O rok neskôr už NANOPROTECH leží na viac ako 200 pultoch rôznych obchodov. Postupom času medzi ne patria malé lokálne predajne, veľkoobchody, obchodné reťazce, distribútori, služby, výrobné továrne, pretekárske tímy aj športovci. Spolupráca so všetkými partnermi je pre nás nesmierne cenná a posúva nás k ďalším úspechom.

 

Začíname zabezpečovať výrobu a distribúciu na pokrytie domáceho trhu, v ktorom vnímame veľký potenciál, a zameriavame sa naň aj v ďalších rokoch. Postupne máme tú česť spolupracovať aj so zahraničnými firmami. Naše produkty získavajú pozornosť nielen európskych krajín ako sú Taliansko, Poľsko, Chorvátsko, Slovinsko, Ukrajina alebo Bosna a Hercegovina, ale cestujú aj do zámoria a do exotickej Tanzánie. Zásadné momenty zahraničnej spolupráce však ešte majú prísť.

 

71380-12Samozrejme, stále máme obavy z reakcií zákazníkov. Bude sa im to páčiť? Potrebujú to vôbec? A nie je to pridrahé? Obavy pretrvávajú, ale aj napriek tomu nás ženú ďalej. O to viac si vážime všetky referencie, či už pozitívne alebo negatívne. Tie pozitívne nás zahrejú pri srdci a zo záporných si berieme ponaučenie. Našťastie sa s negatívnou spätnou väzbou stretávame naozaj zriedka. To dokazuje aj naše doterajšie hodnotenie na porovnávacom portáli Heureka alebo hodnotenie testujúcich používateľov na Testuj.to. Naši obchodní partneri aj koncoví zákazníci nás chvália nielen za naše inovatívne výrobky, ale aj za našu spoľahlivosť a prívetivosť.

 

Vstupujeme na sociálne siete. Spočiatku len opatrne, pridávame niekoľko videí na YouTube a oťukávame si prostredie Facebooku. Postupne sa do toho púšťame naplno a z nášho profilu sa stáva významný komunikačný kanál, prostredníctvom ktorého našim zákazníkom predstavujeme videonávody a tipy na používanie našich produktov. A keďže ideme s dobou, o šesť rokov neskôr si zakladáme instagramový profil.

 

o-nas_rozdelovac_4_optimized

Vývoj nových produktov a ocenenia

Nanoprotech_Electric_vyrobek_roku2015

Tvrdá práca sa vypláca. Sprej NANOPROTECH Electric získava v roku 2015 na Model Hobby, najväčšom modelárskom veľtrhu v ČR a východnej Európe, ocenenie Výrobok roka 2015. Nie je to posledné ocenenie a my veríme, že ešte nejaké pribudnú. Ďalšie certifikáty a testy si môžete prezrieť tu.

 

V rovnakom čase sa zameriavame na rozširovanie sortimentu o nové produkty. Zhodujeme sa na vývoji impregnácií, ktoré už sice boli na trhu rozšírené, ale žiadna z nich nepoužívala nanočastice. Začíname preto investovať všetok čas i prostriedky do úplne nových typov impregnácie. Naše úsilie sa vypláca, pretože dnes ponúkame už viac ako 30 vlastných impregnácií v dvoch radoch. O tom však neskôr.

 

Nie všetko sa podarilo a nezabúdame na to. Ešte pred impregnáciami predstavujeme „tekuté stierače“ vo forme vlhčených utierok, ktorých vyrobíme 20 000 balení. Pomalý predaj a krátka exspiračná lehota spôsobia, že 4000 z nich musíme zlikvidovať. Veľký objem investovaných peňazí je preč. Nevzdávame sa a poučení sa vrháme do ďalšieho vývoja a lepšieho plánovania. V ďalších  sú „tekuté stierače“ známe ako vysokokoncentrovaný krém, ktorý si zákazníci nevedia vynachváliť.

 

o-nas_rozdelovac_5_optimized

Expanzia a dve nové značky

2017–2018

Predstavujeme hneď dve novinky za sebou. Najprv v roku 2017 inovatívne čističe GENERAL NANO PROTECTION (GNP) a o rok neskôr prémiové impregnácie INPRODUCTS. Po novom sú tiež dostupné profesionálne varianty antikoróznych a izolačných sprejov.

 

Pri vytváraní značky GNP sme spolupracovali s našimi zahraničnými partnermi a vznikol tak rad inovatívnych čističov do domácnosti a na automobily. Zamerali sme sa predovšetkým na to, ako čo najviac urýchliť a uľahčiť upratovanie domácnosti v súlade s ochranou životného prostredia. Čo tak umyť auto bez použitia vody?
o nas_impregnaceINPRODUCTS sú prémiové impregnácie na textil. Pri vývoji sme mysleli hlavne na outdoorových nadšencov, a tak naše impregnácie na obuv, outdoorové oblečenie, stany a batohy ošetria kompletné textilné vybavenie do prírody. Naše motto znie: Zostaňte v suchu za každého počasia!

Prečo je súčasťou nášho loga chobotnica?

Chobotnica je totiž veľmi inteligentné stvorenie s ojedinelými vlastnosťami vo svete zvierat. Chobotnice sú schopné riešiť široké spektrum úloh, dokážu dokonca otvoriť zavretý pohár, a to aj zvnútra, iba svojimi chápadlami. Sú poriadkumilovné a majú fenomenálnu pamäť. Inými slovami: pristupujú k svojmu okoliu veľmi inovatívne. A o to presne ide! Inovatívne sú naše produkty, rovnako ako aj hodnoty našej firmy. Chobotnicu a názov preto dopĺňa žiarovka – inovácia, lístok – ekológia a šesťuholník – nanotechnológie.
inproducts_logo_eshop_new2Pre rastúcu spoločnosť je potrebné nové zázemie, a tak sa v roku 2017 sťahujeme do nových, väčších kancelárií v Prahe 6. Po dvoch rokoch nám však už ani nové miesto nestačí. Hneď na začiatku roka 2019 sa znova sťahujeme, tentoraz do trikrát väčších priestorov v Zličíne.

 

Na jeseň 2018 rozbiehame paralelný e-shop INPRODUCTS.cz s cieľom uľahčiť zákazníkom orientáciu a nákup v našom internetovom obchode. Stránky www.nanoprotech.cz zostávajú na prezentáciu všetkých produktov.

 

o-nas_rozdelovac_6_optimized

Veľké zmeny a nové výzvy

2020

Modernizujeme komunikáciu s odberateľmi a spúšťame portál pre veľkoodberateľov vo.nanoprotech.cz. Zároveň vytvárame náš prvý katalóg a v priebehu roka predstavujeme sedem nových produktov.

 

liquid guard_foto produktu3Pred rokom by sme si ešte klopali na zuby s tvrdením, že sa žiadna veľká prekážka neobjavila. V marci však prichádza COVID-19 a s ním tvrdý lockdown, ktorý zatvára dvere väčšine obchodných partnerov. Zo dňa na deň máme takmer nulový obrat. Vďaka veľkej podpore zákazníkov e-shopu INPRODUCTS.cz sa nám darí generovať aspoň malý zlomok toho, o čo prichádzame. Neľakáme sa a ideme proti prúdu. Zvyšné peniaze investujeme do rozvoja marketingových aktivít e-shopu, ktorý mesiac čo mesiac rastie.

 

Na začiatku roka sa rozhodujeme rozšíriť ponuku aj o produkty iných výrobcov, ktoré spĺňajú naše základné hodnoty – sú nanotechnologické, inovatívne alebo ekologické. Ako prvé sa rozšíria produkty v kategórii Domácnosť o ekologické produkty, po ktorých nasledujú inovatívne ochranné pomôcky, ktoré sa tiež vyrábajú v Česku.

 

V polovici roka sa stávame výhradným českým distribútorom Liquid Guard, vlhčených utierok na antimikrobiálnu ochranu povrchov pred vírusmi a baktériami s účinnosťou až 12 mesiacov. Má niekoľko certifikátov vrátane potvrdenia o ochrane pred COVID-19 a v Nemecku získava cenu za najinovatívnejší produkt roka 2019.

 

Aj v roku 2020 prichádzame ako výrobcovia s novinkou a predstavujeme rad čistiacich, odmasťovacích a mazacích sprejov GNP for GUN, ktoré sa úzko zameriavajú na starostlivosť o zbrane. Ponúkame tak v jednej súprave komplexné riešenie, ktoré uspokojí aj toho najnáročnejšieho strelca.
Praha-Hlavní-město-Praha-–-Mapy-Google

V septembri rozširujeme služby na Slovensko spustením paralelného e-shopu INPRODUCTS.sk a plánujeme spustenie cudzojazyčného webu na zbieranie nových obchodných partnerov z celej EÚ. Na jeseň navyše presúvame našu základňu zo Zličína do rodinnejšieho prostredia v Prednej Kopanine, bližšie k skladovým priestorom.

 

 

o-nas_rozdelovac_1_optimized

A kto za tým všetkým stojí?

Zaznieť by mali mená Aleša, Marka, Martina, Aničky, Honzu, Míšu, Markéty, Dominika a všetkých ostatných, s ktorými sme spolupracovali aj naďalej budujeme túto skvelú firmu. Náš kolektív vždy tvorila malá skupina ľudí. Vďaka tomu sa všetci dobre poznáme a nálada je tu skôr rodinná než firemná.

Kolegovia prichádzajú a odchádzajú, ale každý u nás zanecháva svoju stopu, ktorá našu značku posúva o krok vpred. Jadro našej firmy zostáva stále približne rovnako veľké. Zároveň sa však zameriavame na pomoc od starostlivo vybraných freelancerov. Spolupracujeme tiež s copywriterom, PPC špecialistom, Facebook špecialistom, SEO špecialistom a prekladateľom.

 

Základné stavebné kamene firmy položili predovšetkým traja ľudia. Nepochybne je to Aleš, majiteľ firmy, ktorý stojí za realizáciou každého produktu, priestorov i pracovných miest. Neboli by sme tu ani bez myšlienky výroby produktov z nanotechnológie, s ktorou prišiel Alešov otec. A nesmierna vďaka patrí aj prvému zamestnancovi Markovi, ktorý presvedčil našich prvých partnerov a zaistil tým pravidelný obrat. 

 

o-nas_rozdelovac_7_optimized

Napíšte, zavolajte, podporte nás!

Volajte: +420 778 544 000
Píšte: objednavky@nanoprotech.cz

NANOPROTECH - ELF Logistic s.r.o. Pracovný čas:
K Tuchoměřicům 139 PoPia: 816 h
164 00 Praha-Přední Kopanina SoNe: Zatvorené

 

Hlavní kategorie