Ako správne namazať reťaz na bicykli

daniel-stuben-xHjyso7pQLs-unsplash

Chystáte sa na výlet? Poďme sa pozrieť, ako správne premazať reťaz na bicykli a súvisiace komponenty, aby nielen nevŕzgali, ale boli aj na dlhší čas a v každom počasí dobre chránené.
nanoprotech bicycle

NANOPROTECH Bicycle – minerálny olej s naviazanými nanočasticami ideálny (nielen) na reťaz bicykla:

  • zabraňuje vŕzganiu a dreniu,
  • chráni pred koróziou,
  • nepriťahuje prach a nečistoty,
  • funkčný aj v extrémnych podmienkach,
  • + použiteľný na ďalšie kovové časti bicykla.

Ako postupovať:

  1. Čistenie a odmastenie: Aby bolo mazanie účinné, treba reťaz najprv očistiť a dobre odmastiť, vrátane zadných koliesok aj kladky prehadzovačky, a to hlavne od hrubých a viditeľných nánosov. Môžete na to použiť kefku a handru, príp. vhodný prostriedok či najefektívnejšie umývačku na reťaz. Podobným spôsobom môžete postupovať aj pri ďalších súčastiach bicykla. Reťaz nezabudnite dôkladne osušiť.

  2. Aplikácia oleja: Na očistenú, odmastenú a suchú reťaz nanesieme mazivo pretrepaným sprejom, a to článok po článku nástrekom alebo aplikáciou po kvapkách. NANOPROTECH Bicycle totiž umožňuje vďaka špeciálnemu ventilu aplikáciu obomi spôsobmi. Pod reťazou môžeme druhou rukou pridržať handru a zachytávať olej, ktorý by mohol kvapkať.

    Často sa stretávame s predsudkami, že na mazanie reťaze je najvhodnejšie kvapkadlo. Nie je to pravda. Teda aspoň s NANOPROTECH Bicycle. Špeciálna technológia a ventil v spreji umožňujú jednoduchú a efektívnu aplikáciu, a to v akejkoľvek polohe, napríklad aj hore nohami. Pri jemnom stlačení olej nevystrekne a môžete ho dávkovať po kvapkách na každý článok osobitne. Variant 300 ml spreja má navyše dvojaké nastavenie rozprašovača, s ktorým možno tiež kvapkať.

  3. Počkať a zotrieť: Po aplikácii počkáme 15 minút, aby sa nanočastice pevne uchytili priamo do jednotlivých spojov reťaze. Zvyšný olej potom môžeme jednoducho zotrieť napríklad suchou handrou, funkčný zostáva olej predovšetkým vnútri medzi článkami a nitmi. Reťaz vďaka tomu zostane dokonale premazaná a napriek tomu na povrchu suchá a chránená tenkým filmom nanočastíc.

Olej NANOPROTECH Bicycle je vhodný do suchého i mokrého prostredia a vydrží 300 až 500 najazdených kilometrov podľa terénu alebo jeden rok od aplikácie. So sprejom zaistíte tichý a spoľahlivý chod reťaze a navyše ochránite pred koróziou a premažete nielen reťaz, ale celú cyklomechaniku (okrem bŕzd).

Ponúkame v našom e-shope Inproducts.sk v troch veľkostiach alebo ako súčasť Súpravy pre cyklistov.

 

 

Váš tým INPRODUCTS

Hlavní kategorie

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie